Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відкрив Інформаційно-консультаційний центр
23 червня 2015 року розпочав роботу Інформаційно-консультаційний центр Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Центр розташований за адресою: м. Київ, вул. Дмитрівська, 18/24, та працюватиме з наступним графіком: понеділок-четвер: з 9:00 до 18:00, п’ятниця: з 9:00 до 16:45, субота та неділя: вихідні дні.
Метою відкриття центру є поліпшення комунікації з вкладниками банків та забезпечення доступу громадян до інформації про діяльність фонду.
Додатково звертаємо увагу, що, на нашу думку, звернення до центру мешканців інших областей, не завжди є доцільним. Вкладники неплатоспроможних банків, у випадку потреби в отриманні інформації від Фонду, мають можливість використовувати правовий механізм, передбачений ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Вказаний закон передбачає обов’язок Фонду надати запитувану інформацію протягом 5-ти днів з дня отримання звернення. Запити найкраще надсилати на факс: +38 044 333 35 56, або електронну адресу Фонду: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
"Визнання" нікчемним договору банківського вкладу
Нещодавно вкладники неплатоспроможних банків (наприклад ПАТ «МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК») зіткнулися з «ноу-хау» застосованим з боку уповноважених на тимчасову адміністрацію. Так, частина з них отримала лист під назвою Повідомлення про нікчемність договору, який містить абзац приблизно наступного змісту: «На підставі ч.1-4 ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» повідомляємо, що Наказом уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у Банку від «дата», Договір банківського вкладу укладений між Банком та Вам визнано нікчемним».
Детальніше: "Визнання" нікчемним договору банківського вкладу
З 1 січня 2015 року мешканці сільської місцевості зможкть оформити спадщину без звернення до нотаріуса.
1 січня 2015 року у повному обсязі набуде чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)», який спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав громадян на успадковане нерухоме майно. Так, документи для прийняття спадщини у сільських населених пунктах зможуть бути оформлені документи безпосередньо посадовими особами органу місцевого самоврядування.
Законом скасовано обов’язкове проведення оцінки майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги, а також у випадку спадкування спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.
Законом встановлюється нульова ставка оподаткування у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги. Тобто у разі оформлення спадку від чоловіка-дружини, батьків-дітей, баби-діда, брата-сестри.
Строк на пред’явлення вимог до поручителя повинен обраховуватися, окремо щодо кожного з платежів.
Верховний суд України в Постанові від 17 вересня 2014 року в справі №6-53цс14 дійшов до висновку, що шестимісячний строк на пред’явлення вимог до поручителя про повернення боргу за періодичними платежами повинен обраховуватися, окремо щодо кожного з таких платежів.
Вказаним рішенням Верховний суд України підтвердив правильність практики судів, які відмовляли банкам у стягненні боргів з поручителів, у тих випадках, якщо основний позичальник не сплачував бору протягом тривалого строку. Тепер у поручителів з’явився перевірений спосіб добитися суттєвого зменшення суми стягнення, за рахунок платежів строк прострочення яких більше 6 місяців.
Суд у постанові вказав, що у разі неналежного виконання боржником зобов’язань за кредитним договором шестимісячний строк пред’явлення кредитором вимог до поручителя про повернення боргових сум, погашення яких згідно з умовами договору визначено періодичними платежами, повинен обчислюватися з моменту настання строку погашення кожного чергового платежу.
У разі пред’явлення банком вимог до поручителя більше ніж через шість місяців після настання строку для виконання відповідної частини основного зобов’язання порука припиняється в частині певних щомісячних зобов’язань щодо повернення грошових коштів поза межами цього строку.
Разом із тим правовідносини поруки за договором не можна вважати припиненими в іншій частині, яка стосується відповідальності поручителя за невиконання боржником окремих зобов’язань за кредитним договором про погашення кредиту до збігу шестимісячного строку.
Суд дійшов до висновку про те, що вимогу до поручителя про виконання ним солідарного з боржником зобов’язання за договором повинно бути пред’явлено в судовому порядку в межах строку дії поруки, тобто протягом шести місяців з моменту настання строку погашення чергового платежу за основним зобов’язанням.